ZPÁTKY DO LESŮ...

21. 05. 2016 | † 13. 09. 2020 | kód autora: ncF

Konečně jsem se odhodlala a pustila se do dalšího příspěvku. A to do menší sondy mých kulturních aktivit.

V první řadě bych ráda zmínila úžasně propracované vystoupení studenstkého divadelního souburu Gymnázia Česká (kde od září studuju) a jejich ztvárnění hry Les od Alexandra Nikolajeviče Ostrovského. Už loni v lednu jsem se díky jedné ze svých tradičních náhod dostala na jejich vystoupení Revizor (N. V. Gogol) a byla jsem nadšená. Takže jsem letos neváhala ani chvilinku a vyrazila na premiéru. Vlastně i trochu pracovně, jelikož jsem byla pověřena prodejem lístků. A ačkoli jsem byla i na zkouškách a věděla, co můžu čekat, neuvěřitelně mě to ohromilo. Ačkoli ty herce docela znám, udivovalo mě, co všechno v nich je. Neuvěřitelné vcítění do postav, repliky jako kdyby byly jejich vlastní, vlasně ani nehráli... Prostě jen vyprávěli svůj život! Nikdy bych si neodpustila, kdybych to zhlédla jen jednou. Takže kromě premiéry jsem byla i na vystoupení dva dny po premiéře a v kostele Svaté rodiny. 

Pokud byste měli zájem a cestu do Českých Budějovic, ve čtvrtek mají dernieru v rámci Budějovického Majálesu... Vřele doporučuju!

Taky nesmím opomenout Jihočeské divadlo, kde jsem v poslední době navšívila dvě představení. Nejprve příběh o cestě židovských uprchlíků na poslední trasportní lodi pryč z Československa... Archa naděje. Rozhodně je to hra k zamyšlení nad bezbraností lidí. Druhou návštěvu jsem věnovala vzdělávání o jednom z největších autorů všech dob a to díky hře Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. Během opravdu dvou hodin jsme projeli všechny Shakesparovi hry, pár romancí a možná i nějaký ten sonet. Hra je to spíše pro pobavení, ale rozhodně není vyloženě špatná.

Poslední kulturní akce, kterou jsem podnikla, byl páteční muzikál Cyrano z Bergeracu. Já prostě nejsem typ na muzikály, a už vůbec ne romantické muzikály. Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo, jen to není můj šálek kávy... Ale myslím, že je důležité občas navštěvovat i představení, která tě vyloženě neuchvátí, protože i tak tě můžou lehce ovlivnit. Mně třeba pomáhají při psaní scénářů a režii.

Tak kultuře zdar!


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zabava

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.