NOC UMĚLCŮ A MY, UMĚLCI...

06. 03. 2016 | † 13. 09. 2020 | kód autora: ncF

 Už druhým rokem se u nás ve škole konala Noc vědců a umělců a já ji opět trávila výhradně v umělecké sekci. Z části i kvůli tomu, že jsme tam vystupovali s divadelně zpracovanými rohlasovými hrami.

 

Myslela jsem, že největším záitkem bude učení se nové role, na což jsem měla pouhé dvě hodiny. Ale obrovsky jsem se mýlila... Nejprve asi deset minut před zahájením divadla nastal totální výpadek textu (samozřejmě toho původního, nový jsem uměla perfektně) a pak nám někam utekl notebook. Když jsme ve zdraví dohráli a lidé po nás nic neházeli, dokonce i tleskali, řekla jsem si, že to máme za sebou.

Bohužel neměli! Záhadným způsobem zapadl zámek u hudebny a uvěznil v ní vešker naše věci (a dva primány). Touha po věcech začínala být tak silná, že se učitelka pokusila dveře vykopnout. Ve výsledku je jen prokopla díru, ale snaha se cení. Problém možná bylo, že dveře otevírají ven, tudíž se nedají z venku vykopnout... Nakonec naše věci osvobodil školník a jak trefně poznamenala Projektová třída septima... "O tomhle by se mělo psát v tom časopise...". 

Zbytek večera proběhl poklidně, bez větších komplikací a dokonce i bez přehněně svoucné tvorby. Tedy do doby než jsem odcházela. Pak se prý párkrát spustil alarm...

Už se těším na třetí ročník... Doufám, že překoná ten letošní...

Jinak plánuji vydat buď sérii, nebo jen závěrečný článek s názvem "Deník lyžníků" jako dokumentaci LVZ, na který zítra odjíždím. Samozřejmě jsem nezapomněla ani na "Můj rok s KOČJ".

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky lide-spolecnost

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.