PORAZILA JSEM SNÍH I LENOST

17. 01. 2016 | † 13. 09. 2020 | kód autora: ncF

 

 Nevím, jak to vypadá jinde, ale u nás už od rána sněží. Ale ne, že by lehce poletovaly vločky jako v americkém romantickm filmu. Doslova chumelí... Uplně to vybízelo k nějakmu šílenmu a svoucnému nápadu. A co je lepšího při chumelenici než jít ven běhat.

 

 

 

 

Začalo to jako nevinný vtip u snídaně. Ale pak jsem si řekla, proč to neudělat. Co na tom, že mrzne a přes padající sníh není vidět na krok? Jen mě trochu děsilo, jestli to nebude spíš rychlobruslení... Jenže kdo se bojí, nesmí do lesa!

 

 

Jelikož mi při běhání bývá dost často hrozné horko, moc jsem to s oblečením nepřeháněla. Termo tričko a bunda postačí a na nožky jsem hodila jen běžecké kalhoty a tenisky. Přísahám, že taková zima mi snad ještě nikdy nebyla. Na druhou stranu je to skvělá motivace pro běh. Nic vás tak nežene jako mráz zalézající do všech možných i nemožných tělních otvorů.

 

 

Ze začátku to vypadalo, že není led, dokonce i přestalo sněžit. Ale pak jsem odbočila ze silnice na cestičku kolem potoka a už to jelo. Skoro po zadku. V tu chvíli jsem ten běh dosti omezila a vypadala jsem spíše jako tučňák (tedy ne, že bych jinak při běhu vypadala nějak extra normálně). Naštěstí jsem se rychle dostala na cyklostezku. Tam sice byl taky led, ale v jakémsi přijatelném a zvládnutelném množství. Nechápu, co lidem příjde tak divného na člověku, co běhá v zimě po zasněžené cyklostezce a klepe se u toho zimou... Když jsem se otočila a běžela zpátky (ano, naše cyklostezka vede k lesu, tam najednou končí a nic...), šlo mi to mnohem lépe. Jo, podvědomí bývá občas mrcha... Domú jsem dorazila jako rampouch a přivítala mě bratrova otázka "Ty jsi byla pryč?". Znáte ten moment, kdy svého sourozence milujete? Tak tenhle to rozhodně nebyl!

 

 

Musím se ale pochválit. I přes nepříznivé podmínky jsem udělala něco pro své zdraví, měla jsem perfektní načasovní (doběhla jsem a začalo sněžit) a nejspíš jsem zaběhla svůj osobní rekord.

 

 

Prostě není nad to vyběhnout si ven do sněhu a trochu se protáhnout. 

 

 

 

 

 

P.S.: Těšte se na článek o angíně :D

 

 

 

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zabava

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.